SDU Official Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

+13
nikosextra
Spiros Sidiropoulos
mixalis35
pavl0s1908
LightRevolver
kassianos
Vasileon
The_Clairvoyant
vags
ComradeC
John TG
Nick.A
spyskam
17 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από kassianos Παρ Σεπ 24, 2010 3:01 am

Ας ηρεμήσουμε λίγο και να δούμε τα πράγματα πιο ώριμα. Όλοι μας.

Εδώ και δυο μέρες, έφυγε η κουβέντα και επέστρεψε στα λάθη του παρελθόντος. Κακώς! Τα πιο πολλά που αναφέρατε, δεν τα γνωρίζω. Ούτε και θέλω να τα μάθω, γιατί αφορούν πρόσωπα και όχι πολιτικές. Όσο εμμένουμε στα πρόσωπα και στις πράξεις τους, μην περιμένετε να καταλήξουμε κάπου. Η "κάθαρση" δεν θα έρθει ούτε με χίλιες συγνώμες, ούτε αν αρχίσουμε "διαγραφές" κι αποχωρήσεις. Στην τελική, ένα παιχνίδι παίζουμε. Ας το παίξουμε σωστά, να το ευχαριστηθούμε.

Βλέπω πως από τους συντρόφους που μας τίμησαν, ο pantel είναι ο πιο δυναμικός, αλλά η ετυμολογία της λέξης να έρχεται από το δυναμίτης Very Happy
Όλοι μας έχουμε κάποιο κλικ στο χαρακτήρα μας, καλό ή κακό, και μ' αυτό οι φίλοι μας και οι σύντροφοί μας πρέπει να μας ανεχθούν και να μας αγαπήσουν. Απ' την άλλη, ο vags είναι παρορμητικός, και το έχω επισημάνει πολλές φορές. Δεν είναι όμως κακόβουλος. Αυτή τη στιγμή είναι ο δημοκρατικά εκλεγμένος Πρόεδρος του SDU και παρόλο που δεν έχω ζήσει άλλες προεδρίες, δεν είμαι κανένα παιδάκι να μη δω το μεράκι του, την πρόθεσή του να προσφέρει και την αγάπη του για όλη την κοινότητα.

Σύντροφοι, μην κατηγορείτε το SDU για καιροσκοπισμό. Δεν είναι ούτε πρόθεση μας, ούτε διαπίστωσα να υπήρξε ποτέ. Είμαστε μαζί με σας - βάζω και το FAH μέσα - και το E.ME, οι μόνοι φορείς έκφρασης πολιτικής, ακόμη κι αν δεν συμφωνούμε μεταξύ μας. Δεν κατηγορώ τα υπόλοιπα κόμματα, αλλά να με συμπαθάτε, δυο πανέρια έχει ο πάγκος. Αυτό της υιοθέτησης μιας real life πολιτικής γραμμής, όπως κάνετε εσείς και το E.ME., κι αυτό της εφαρμογής μιας πολιτικής, προερχόμενης από τα πολιτικά μας πιστεύω, σε ένα παιχνίδι στρατηγικής. Εμάς θα μας βρείτε μέσα στο δεύτερο πανέρι. Αυτή είναι η διαφορά μας.

Όλα τα άλλα κόμματα, απλώς επικεντρώνονται στα πρόσωπα και στη διαχείριση της επικαιρότητας. Πείτε μου πως κάνω λάθος και περιγράψτε μου την πολιτική της ΕΠΔ, της ΕΔΑ, του GIP ή του ΚΕΕ. Δεν είμαι φωτεινός παντογνώστης. Μπορεί να κάνω λάθος.

Εδώ όμως, στο eRepublik, εμείς με κριτήριο αυτά που πιστεύουμε, θα εφαρμόσουμε και θα προτείνουμε πολιτική για το παιχνίδι. Όχι την πολιτική που μας υπαγορεύουν τρίτοι.
Δεν γίνεται να αντιμετωπίζετε το μέσο χρήστη σαν τον εργάτη στη φάμπρικα. Δεν γίνεται να αντιμετωπίζετε τον μαθητή του Γυμνασίου, που έκοψε τα μηνύματα στη γκόμενα και γεμίζει τον κουμπαρά των διαχειριστών, σαν "πλουτοκρατία", επειδή έφτιαξε δυο τρεις εταιρίες.

Κι όσον αφορά το αν υπάρχουμε ή όχι... ε, χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί! Αν έχετε σκοπό όμως να μας πρήξετε τα συκώτια με καρότα και με μαστίγια, άμετε στο καλό. Δεν κρατάμε κακία. Καλό θα μας κάνετε κι όχι κακό.
kassianos
kassianos
Gold Member

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Τόπος : Central Greece

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Llopart Παρ Σεπ 24, 2010 3:52 am

το LSP δεν φέρνει τη RL...πραγματικά δείτε τι λένε οι προγραμματικές δηλώσεις και τι λέει η RL αριστερά...όχι τις λέξεις που χρησιμοποιούν , το νόημα των προτάσεων.
Το LSP έχει προσπαθήσει να παρακάμψει τον άκρατο ατομικιστικό φιλελευθερισμό του παιχνιδιού και να το κάνει πιο ομαδικό/κοινωνικό.
Σε προκαλώ να πεις τι RL φέρνει, αλλά να γίνεις πάρα πολυ συγκεκριμένος σε παρακαλώ.
Llopart
Llopart
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Παρ Σεπ 24, 2010 5:08 am

επειδη δεν διαβαζετε ολοκληρη τη συζητηση το πολλ ηταν αρνητικο καθαρα μεσα σε 3 μερες απλα ο vags και ο spyskam προτιμησαν να στραφειτε μονο σε gip-kee για να μην ανακοινωθει το αποτελεσμα χαλωντας ακομα περισσοτερο το κλιμα
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από kassianos Παρ Σεπ 24, 2010 5:16 am

To poll για τον Ευπρέπιο που βγήκε θετικό, αφού τον φιλοξενείτε, πόσο κράτησε; Τέσσερις μέρες κι αυτό;

Νομίζω μας έκανε καλό αυτή η κουβέντα. Ιδίως κάποιους νέους σαν εμένα.
kassianos
kassianos
Gold Member

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Τόπος : Central Greece

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Παρ Σεπ 24, 2010 5:20 am

3 μερες επισης κασιανε
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Παρ Σεπ 24, 2010 10:23 pm

Κασσιανέ μην την "ψάχνεις¨πολύ τη δουλειά....όσο το ψάχνεις "βρωμάει"!
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Σαβ Σεπ 25, 2010 6:09 am

βρωμαει ενω ειναι ξεκαθαρο?3 μερες sdu 3 μερες εφπρεπιος απλα ηταν αντιθετα τα αποτελεσματα και απλα ο vags προτιμησε να αποσυρει την προταση πριν τελειωσει η ψηφοφορια
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από vags Σαβ Σεπ 25, 2010 8:12 pm

pantel, διάβασε καλύτερα το διάλογο που είχα με τον spy πριν πεις πως η πρόταση αποσύρθηκε απο εμένα. ο spy πρότεινε (σοφά όπως αποδείχτηκε) ότι θα ήταν καλύτερο για αυτή την εκλογική αναμέτρηση να πάμε με κεε και gip. άλλωστε το είπες και μόνος σου:
pantel έγραψε:επειδη δεν διαβαζετε ολοκληρη τη συζητηση το πολλ ηταν αρνητικο καθαρα μεσα σε 3 μερες απλα ο vags και ο spyskam προτιμησαν να στραφειτε μονο σε gip-kee για να μην ανακοινωθει το αποτελεσμα χαλωντας ακομα περισσοτερο το κλιμα
vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Σαβ Σεπ 25, 2010 9:02 pm

Τα ίδια και ξανά τα ίδιο που καταντούν κουραστικά! Στο κάτω κάτω αν το LSP θέλει στήριξη για τις προεδρικές ας κάνει τις παραδοχές του και τις υποχωρήσεις του και τότε το ξανα-ματα-συζητάμε. Έτσι με όρους (τύπου έ! όχι και τον vags πρόεδρο σας) δεν νομίζω πως έχουμε κάτι να πούμε!
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Σαβ Σεπ 25, 2010 9:34 pm

mixalis35, εδώ και αρκετά Posts νομίζω δεν έχεις καταλάβει καν για τι πράγμα συζητάμε.
Το θέμα δεν είναι εάν θέλουμε στήριξη και εξαρχής δεν τέθηκε έτσι. Ούτως ή άλλως δεν νομίζω ότι ρεαλιστικά αλλάζει κάτι στις εκλογικές ισσοροπίες.

Η όλη κουβέντα ξεκίνησε ως προσπάθεια θεμελίωσης μιας επί ίσοις όροις συνεργασίας. Απλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να υπάρχει ξακαθάρισμα των παλιών. Εσύ πιστεύεις ότι από την πλευρά μας δεν έχεις δει ήδη αρκετές παραδοχές και υποχωρήσεις?
Και μόνο το γεγονός ότι είμαστε εδώ και μιλάμε δεν είναι παραχώρηση, ή μήπως το κάνουμε για ψηφοθηρικούς λόγους?
Πάντως ακόμα περιμένω από εσένα να κάνεις κάποια υποχώρηση ή κάποια παραδοχή, γιατί το τελευταίο σου ποστ άνετα διαβάζεται ως υπεροπτικό και είναι ακριβώς ο λόγος τέτοιες νοοτροπίες που ξεκινάνε τα μεταξύ μας προβλήματα.

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Σαβ Σεπ 25, 2010 11:23 pm

'Οχι δεν έχω δει καμία κίνηση καλής θέλησης. Απολύτως τίποτα. Και αν ο λόγος μου σου μοιάζει υπεροπτικός τότε είναι απλή η εξήγηση, προφανώς περίμενες κάτι άλλο το οποίο δυστυχώς δεν θα το δεις ούτε εσύ ούτε και κανείς άλλος!
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Κυρ Σεπ 26, 2010 12:46 am

Εγώ φίλε μου δεν περιμένω τίποτα. Είμαι εδώ ως ένδειξη καλής θέλησης που δεν αντιλαμβάνεσαι, για να δούμε τι μας ενώνει και τι μας χωρίζει μπας και καταφέρουμε και συνεργαστούμε.
Αντ' αυτού, βλέπω αυτό: "Στο κάτω κάτω αν το LSP θέλει στήριξη για τις προεδρικές ας κάνει τις παραδοχές του και τις υποχωρήσεις του"
Όχι, λοιπόν, το LSP δεν θέλει στήριξη. Αυτό δεν έχεις καταλάβει. Όλοι χρειαζόμαστε συνεργασία και σύνθεση απόψεων και αυτό είναι αυτό που περιμένω, αλλά διαβάζω : "προφανώς περίμενες κάτι άλλο το οποίο δυστυχώς δεν θα το δεις ούτε εσύ ούτε και κανείς άλλος"
Είδες κάποιον από το LSP που είναι εδώ (!!!) να μην παραδέχεται ότι έχουμε κάνει και λάθη??
Οι δικές σου παραδοχές?

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Κυρ Σεπ 26, 2010 1:15 am

Εισαι εδώ και κάποιοι άλλοι από το κόμμα σου επίσης, γιατί το θελήσατε και είναι επιλογή σας. Αν δεν το θέλετε κανείς δεν σας κρατάει με το ζόρι. Τώρα σε ότι αφορά τις προεδρικές και επείδή θα μου επιτρέψεις (είτε το θέλεις είτε όχι έτσι είναι) να μπορώ να διαβάζω και το μετακείμενο αυτών που διαβάζω, τότε απλά ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω...την στήριξη μας δεν τη πάρετε έτσι απλά νομίζοντας πως φτάνει η καλή θέληση και η καλή πίστη!!! Θέλει κι άλλα πράγματα προφανώς άγνωστα στο LSP για να καταλήξει κανείς! Αυτό δεν πρόκειται να το καταλάβετε όσο επιμένετε να πιστεύετε σε απόψεις τύπου Venizelou που απλά τις καταδικάζετε σε ιδιωτικές συζητήσεις αλλά μια χαρά κρυβεστε πίσω από αυτές !!!
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Κυρ Σεπ 26, 2010 1:46 am

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ την στήριξή σας. ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. Καταλαβαίνεις την διαφορά?
Επίσης, προφανώς και είναι επιλογή μας. Επιλογή καλής θέλησης. Εκτός αν το ερμηνεύεις κάπως αλλιώς αφού έχεις και το κληρονομικό χάρισμα Razz...
Κοίτα πραγματικά μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν έχεις διαβάσει καν το αρχικό ποστ. Εκεί που λέει για συνεργασία και σύνθεση απόψεων, για κατέβασμα κοινού υποψηφίου με κοινό πρόγραμμα και όχι απλά στήριξη κλπ κλπ. Εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι βλέπεις μπροστά και να μας κατηγορείς για πράγματα που ακόμα δεν έχουν γίνει, αλλά με αυτή την λογική δεν πάμε πουθενά.

ΥΓ. Οι απόψεις του Βενι είναι προσωπικές του. Σε όποιο σχόλιο (και όχι απλά ιδιωτική συζήτηση) και να κοιτάξεις θα το διαπιστώσεις αυτό, αφού στην πλειοψηφία των μελών μας το καταδικάζουμε. Εάν θεωρείς ότι κρυβόμαστε όταν βγαίνουμε ανοιχτά και δηλώνουμε την διαφωνία μας τότε τι κάνεις εσύ που έχεις κάνει την κουβέντα για τον ρουφιάνο γαργάρα? Αυτό είναι δικαίωμά του? Το καταδικάζεις?

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από vags Κυρ Σεπ 26, 2010 2:22 am

λοιπόν, επειδή το αστείο έχει παραγίνει, ο ρουφιάνος όπως λες είναι υπόθεση του LSP και μόνο. ως SDU δεν ζητήσαμε απο κανένα να μας πει τι γίνεται στο φόρουμ σας και στην περίπτωση που εμείς είχαμε φυτέψει κάποιον, πίστεψέ με, θα είχαμε τη στοιχειώδη ευφυϊα να το κρατήσουμε κρυφό και να συνεχίσουμε την.. κατασκοπεία.

το SDU σαν κόμμα ΔΕΝ είχε ανάμιξη, εκτός αν υποστηρίζεις πως ζητήσαμε απο τον Γιούρι Γκέλερ να υπνωτίσει μέλος σας για να μας δώσει screenshots. επίσης η δημοσίευση του άρθρου μου έγινε εν αγνοία του κόμματος, έγινε απο τη δική ΜΟΥ εφημερίδα, οπότε το να ζητάς ευθύνη απο το Μιχάλη και απο το κάθε μέλος του SDU είναι χτύπημα κάτω απο τη ζώνη.

το SDU στις προεδρικές του Αυγούστου έκανε το λάθος να ζητήσει στήριξη αντί να έρθουμε σε εσάς και να συζητήσουμε απο την αρχή. το είπαμε άλλωστε και με τον spy. απο κει και πέρα δεν θεωρώ ως λάθος του SDU ούτε το ότι είχατε εσωκομματικές διαρροές, ούτε το γεγονός ότι αποσύραμε την πρότασή μας για στήριξη αφού νοιώσαμε προδομένοι, ούτε το γεγονός ότι εξέδωσα το άρθρο, καθώς έγινε απο εμένα ως μέλος του SDU και όχι απο το κόμμα (και αν αρχίσει κανείς να λέει πως με υπερασπίστηκε όλο το SDU, μαγκιά τους, όσοι το έκαναν κράτησαν στάση δημόσια, όχι όπως το τουμπεκί με τα καραγκιοζιλίκια του βένι), ούτε τέλος το γεγονός ότι ζητήσαμε φιλιξενία και απο άλλα κόμματα γι' αυτές τις βουλευτικές, αφού όπως φάνηκε αν ζητούσαμε μόνο απο το LSP θα μέναμε ξεκρέμαστοι.

έχω καταλάβει πως αντί να συζητάμε τα θέματα που καίνε καθόμαστε και ξεκατινιαζόμαστε. το καλό είναι πως γίνεται εντός φόρουμ και όχι δημόσια για να μη γινόμαστε ρεζίλι. το κακό είναι πως αρχίζω να πιστεύω πως πολλοί απο εμάς βρίσκουμε αφορμή να βγάλουμε τα εσώψυχά μας.

οπότε ας πάμε στην πιο ουσιώδη ερώτηση: θέλουμε πραγματικά συνεργασία?
vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από ComradeC Κυρ Σεπ 26, 2010 3:56 am

Εγώ βλέπω οτι σημαντικός αριθμός συντρόφων και από τα δύο κόμματα επιθυμεί την συνεργασία.

Βλέπω επίσης ότι είναι και αρκετού σύντροφοι εκατέρωθεν που μου θυμίζουν συμπεριφορές που είχα και εγώ στην έκτη δημοτικού όταν μάλωνα με το ξαδερφάκι μου για το πόσα λουλούδια έσπασε ο καθένας μας με την μπάλα...

Σύντροφοι εκατέρωθεν που ... απαιτείτε συγγνώμες, με όλη την καλή διάθεση ένα έχω να σας πώ: ΩΡΙΜΑΣΤΕ ή αν δεν θέλετε κάντε στην άκρη και αφήστε τους υπόλοιπους να τα βρούνε, ή αν δεν θέλετε κάντε από ένα πολλ σε κάθε κόμμα να μην ταλαιπωρείται και κανείς στην τελική.

Το πρόβλημα στην ουσία είναι το εξής: αν θέλουμε να είμαστε συνεπείς πρέπει να έχουμε ορίζωντα την εξουσία για να ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ πράγματα. Για να γίνει αυτό χρειάζονται όλοι οι αριστεροί (σκέτοι ή με συνθετικό). Άρα είμαστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να συμφωνήσουμε, σε διαφορετική περίπτωση απλά κοροϊδεύουμε τον κόσμο που πιστεύει σε εμάς.

Η αριστερά είτε rl είτε ingame έχει ιστορική ευθύνη απέναντι στον λαό. Αποδεχτείτε το και πάμε παρακάτω.
ComradeC
ComradeC
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 66

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Κυρ Σεπ 26, 2010 4:41 am

Δεν θα μπω στο κόπο (γιατί απλά θεωρώ χαμένο χρόνο) να εξηγήσω την έννοια του "μετακειμενου" και την σχέση του με το κληρονομικό χάρισμα(;;Wink!
Αφήνω λοιπόν την ειρωνεία σε αυτούς που πιστεύουν ότι μπορούν να ειρωνευτούν (;;; Laughing ) και προχωρώ.
Δεν με ενδιαφέρει η συνεργασία είτε προγραμματική είτε προσχηματική είτε εκλογική για να ρίξω την κλίκα και να φέρω στην εξουσία λογικές τύπου Venizelou (λογικές που όλοι καταδικάζετε αλλά τελικά όλοι υποστηριζετε εκεί στο LSP) μόνο και μόνο για να αντικαταστήσω μια κακή εξουσία από μια άλλη (τουλάχιστον) εξίσου κακή!
Σε ότι αφορά τη τοποθέτηση του Com μία παρατήρηση έχω. Λέει το εξής : "αν θέλουμε να είμαστε συνεπείς πρέπει να έχουμε ορίζωντα την εξουσία". Και ρωτώ: ποιά εξουσία, που θα ασκήσει ποιός, γιατί και στο όνομα ποιού;
Και για να προλάβω πιθανές "εύκολες" απαντήσεις να διευκολύνω λίγο, για ποιά εξουσία μιλάμε όταν δεν υπάρχει δυνατότητα να ύπαρξης ούτε συνεργασίας σε επίπεδο βουλευτικών εκλογών! Αυτό να το θυμόμαστε όλοι εμείς στο SDU ώστε να ξέρουμε τι συζητάμε και με ποιόν!
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Llopart Κυρ Σεπ 26, 2010 5:14 am

O Venizelos θεωρώ ότι δεν ασκεί και τόση επιρροή στο LSP, απλώς είναι πληθωρικός τύπος. Εάν ζητάτε διαπόμπευση του Venizelos, πείτε το καθαρά.
Llopart
Llopart
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Κυρ Σεπ 26, 2010 6:12 am

vags έγραψε:λοιπόν, επειδή το αστείο έχει παραγίνει, ο ρουφιάνος όπως λες είναι υπόθεση του LSP και μόνο. ως SDU δεν ζητήσαμε απο κανένα να μας πει τι γίνεται στο φόρουμ σας και στην περίπτωση που εμείς είχαμε φυτέψει κάποιον, πίστεψέ με, θα είχαμε τη στοιχειώδη ευφυϊα να το κρατήσουμε κρυφό και να συνεχίσουμε την.. κατασκοπεία.

το SDU σαν κόμμα ΔΕΝ είχε ανάμιξη, εκτός αν υποστηρίζεις πως ζητήσαμε απο τον Γιούρι Γκέλερ να υπνωτίσει μέλος σας για να μας δώσει screenshots. επίσης η δημοσίευση του άρθρου μου έγινε εν αγνοία του κόμματος, έγινε απο τη δική ΜΟΥ εφημερίδα, οπότε το να ζητάς ευθύνη απο το Μιχάλη και απο το κάθε μέλος του SDU είναι χτύπημα κάτω απο τη ζώνη.

το SDU στις προεδρικές του Αυγούστου έκανε το λάθος να ζητήσει στήριξη αντί να έρθουμε σε εσάς και να συζητήσουμε απο την αρχή. το είπαμε άλλωστε και με τον spy. απο κει και πέρα δεν θεωρώ ως λάθος του SDU ούτε το ότι είχατε εσωκομματικές διαρροές, ούτε το γεγονός ότι αποσύραμε την πρότασή μας για στήριξη αφού νοιώσαμε προδομένοι, ούτε το γεγονός ότι εξέδωσα το άρθρο, καθώς έγινε απο εμένα ως μέλος του SDU και όχι απο το κόμμα (και αν αρχίσει κανείς να λέει πως με υπερασπίστηκε όλο το SDU, μαγκιά τους, όσοι το έκαναν κράτησαν στάση δημόσια, όχι όπως το τουμπεκί με τα καραγκιοζιλίκια του βένι), ούτε τέλος το γεγονός ότι ζητήσαμε φιλιξενία και απο άλλα κόμματα γι' αυτές τις βουλευτικές, αφού όπως φάνηκε αν ζητούσαμε μόνο απο το LSP θα μέναμε ξεκρέμαστοι.

έχω καταλάβει πως αντί να συζητάμε τα θέματα που καίνε καθόμαστε και ξεκατινιαζόμαστε. το καλό είναι πως γίνεται εντός φόρουμ και όχι δημόσια για να μη γινόμαστε ρεζίλι. το κακό είναι πως αρχίζω να πιστεύω πως πολλοί απο εμάς βρίσκουμε αφορμή να βγάλουμε τα εσώψυχά μας.

οπότε ας πάμε στην πιο ουσιώδη ερώτηση: θέλουμε πραγματικά συνεργασία?

Vags συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου. Το χρησιμοποιήσα σαν επιχείρημα απλά για να καταδείξω ότι η "μαλακία" ενός μέλους δεν ρίχνει ευθύνες σε όλο το κόμμα. Με τον Βενι, κατά καιρούς έχουμε δηλώσει δημόσια την διαφωνία μας, όπως επίσης προσωπικά όταν είχε κάνει εκείνο το ηλίθο κικ μπήκα στο τσατ σας μαζί με άλλους για να διαχωρίσουμε την θέση μας. Κατά τα άλλα σχεδόν σε όλη την ανάλυση των εκκατέρωθεν λαθών με βρίσκεις σύμφωνο. Νομίζω ότι μπορούμε να το λήξουμε εδώ και να αρχίσουμε να συζητάμε επί της ουσίας για πραγματική συνεργασία.

ΥΓ. Αυτό το είδος της ανάλυσης του vags, δείχνει παραδοχή λαθών και σε αυτόν τον τόνο πιστεύω ότι πρέπει να συνεχίσουΜΕ εάν όντως γουστάρουμε συνεργασία.

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από viktor Κυρ Σεπ 26, 2010 7:06 pm

+ mixalis35 cheers
viktor
viktor
Gold Member

Αριθμός μηνυμάτων : 222

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από vags Κυρ Σεπ 26, 2010 7:29 pm

Ivann πραγματικά με καλύπτεις ειδικά στα συμπεράσματα Smile νομίζω πως επιτέλους μπορούμε να αρχίσουμε την κατ' εξοχήν πολιτική συζήτηση
vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από ComradeC Τρι Νοε 02, 2010 3:17 pm

vags έγραψε:Ivann πραγματικά με καλύπτεις ειδικά στα συμπεράσματα Smile νομίζω πως επιτέλους μπορούμε να αρχίσουμε την κατ' εξοχήν πολιτική συζήτηση

και αυτό ήταν το τελευταίο σχόλιο σε αυτό το θέμα... What a Face
ComradeC
ComradeC
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 66

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 4 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από John TG Τρι Νοε 02, 2010 3:36 pm

ComradeC έγραψε:
vags έγραψε:Ivann πραγματικά με καλύπτεις ειδικά στα συμπεράσματα Smile νομίζω πως επιτέλους μπορούμε να αρχίσουμε την κατ' εξοχήν πολιτική συζήτηση

και αυτό ήταν το τελευταίο σχόλιο σε αυτό το θέμα... What a Face
Comrade,φίλε μου από την στιγμή που όλο το θέμα δυστυχώς γίνετε για το "πρώτο όνομα στην μαρκίζα" νομίζω δεν θα υπάρξει κάποια πολιτική συζήτηση.Και προφανώς δεν εννοώ το FAH.
John TG
John TG
Κατά βάθος, «αγαπάω» την κλίκα...

Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Τόπος : Somewhere in Israel

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης