SDU Official Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

+7
Plastiras
Makoulian
Vasileon
Lenin1990
LightRevolver
Periklhs
Spiros Sidiropoulos
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Spiros Sidiropoulos Πεμ Φεβ 17, 2011 11:46 pm

Καλησπέρα σύντροφοι,

Έχουμε καιρό να τα πούμε εδώ αν και οι δρόμοι μας συναντιούντε πολλές φορές είτε in game είτε σε τσάτς και πολύ θα ήθελα να συμβαίνει και real life αυτό.

Πήρα τη πρωτοβουλία να ανοίξω αυτό το topic μόνος μου σαν Σπύρος οπότε ότιδήποτε δείτε και κληθείτε να σχολιάσετε δεν αφορά στο σύνολο τον πολιτικό χώρο που εκπροσωπώ δηλ. το LSP αλλά δικές μου σκέψεις οπότε καθε διαδικασία να καθολικευτεί η πρόταση μου παρακαλώ να αποφεχθεί.

Είναι σίγουρο πως μετά απο κοπιώδεις προσπάθεις έχουμε καταφέρει να εμπεδώσουμε σημαντικές σχέσεις συνεργασίας μα πάνω απ όλα εμπιστοσύνης σαν πολιτικοί φορείς κάτι που προ μηνών φάνταζε αδύνατο και παραπεταμένο στο ράφι.Λάθη σίγουρα έχουνε γίνει πολλά.Και νομίζω όλοι οι πολιτικοί σχηματισμοί καθώς και μαιμονομένα άτομα απο εμάς έχουν και έχουμε μπεί σε μια ευρεία διαδικασία αυτοκριτικής.Παρα ταύτα διατηρούμε ακόμα καλές σχέσεις και στρατευόμαστε σε πολλές περιπτώσεις κάτω απο τον ίδιο σκοπό με παρόμοια πολιτική στοχοθεσία.Για μένα όμως η κοινή εκλογική κάθοδος έχει πάψει να αποτελεί εχέγγυο πολιτικής σύμπλευσης.Αφενός γιατί θεωρώ πως οι εκλογές πλέον στην e-greece δεν έχουν τίποτα απολύτως να παράγουν και αφετέρου γιατί το πολιτικό σκέλος του παιχνιδιού είναι και θα συνεχίσει προκλήτικα να είναι παρηκμάζων και υπονομεύομενο στο βωμό της κεφαλαιοποίσης του παιχνιδιού και της διάθεσης των administrators να το μεταβάλλουν σε μια ανελέητη μηχανή κέρδους.

Πάνω σε αυτό την ανάλυση που κάνω παραπάνω θεωρώ πως πλέον πρέπει να αλλάξει 180 μοίρες ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε το παιχνίδι.Προφανώς και δεν εννοώ να πάψουμε να κατεβαίνουμε στις εκλογές ούτε να τα παρατήσουμε όλα και να το ρίξουμε στο σορολόπ αλλά να προσπαθήσουμε να συστρατευτούμε κάτω απο ένα ενιαίο πολιτικό φάσμα όπου ΟΛΟΙ θα μπορούμε να συνυπάρχουμε και να συνδιαμορφώνουμε ανάλογα με τις διαμορφωθείσες συνθήκες του παιχνιδιού(συνεχείς χαοτικές αλλαγές απο τους admins)ένα κοινό πολιτικό πλαίσιο πάνω στο οποίο θα δραστηριοποιούμαστε.Διότι αλλιώς κινδυνεούμε να μείνουμε στάσιμοι και απλοί παρατηρητές της φθινουσας πορεία του παιχνιδιού και της πολιτικής ζωής της χώρας.Ως προιόν όμως όλων αυτών των σκέψεων γεννώνται κάποια ερωτήματα:

1.Δηλαδή δε θα λειτουργούμε ως διαφορετικοί πολιτικοί φορειίς

Προφανώς και τίποτα δεν διαφοροποιεί το γεγονός οτί ειμαστε διαφορετικοί πολιτικοι σχηματισμοί και το LSP και το SDU και η FAH και ο καθένας αντιμετωπίζει με διαφορετική οπτική τα πράγματα.Τίποτα δεν εμποδίζει τη λειτουργία των κομμουνών και της Militia ούτε την SDU Platoon επι παραδείγματι και της Urban Guerillas της FAH.Αλλά όμως μπορούμε να διαμορφώσουμε μια κοινή στρατιωτικη,κοινωνική και οικονομική πολιτική πάνω στην οποία θα πατάμε και θα δραστηριοποιούμαστε In game.Θα εξακολουθήσουμε να είμαστε 3 διακριτοί πολιτικοί σχηματισμοί αλλά με κοινούς στόχους κοινή πλεύση και ενιάια κεντρική πολιτική γραμμή.

2.Kαι πως θα επιτευχθεί αυτό που ισχυρίζεσαι?

Κύριος άξονας για μένα σε αυτή τη προσπάθεια είναι η ίδρυση ένος νέου πολιτικού φόρουμ όπου θα συναντιόμαστε όλοι με κύριο όπλο μας τη πωλυφωνία,τις ιδέες και τις διαφωνίες μας.Το θεωρώ απαραίτητο αν θέλουμε να κάνουμε κάτι δομημένο μαζί να μη μπαίνει ο ένας στο τσάτ του άλλου και να παρακαλάει για ένα πόστ.Επίσης σημαντικό είναι αυτό το φόρουμ να μη χρωματιστεί πολιτικά.Είναι ένα πολιτικό φόρουμ ζύμωσης ιδεών στο οποίο μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι προοδευτικοί πολίτες και όλοι οι απαγκιστρωμένοι απο τις λογικές της κάστας και του ελιτισμού.Θα είναι ένα φόρουμ που σκοπό θα έχει να ΠΑΡΑΓΕΙ και όχι να ακολουθήσει τη πεπατημένη λογική της εξασθενούσας ρητορείας "ΚΑΤΩ Η ΚΛΙΚΑ".Ναι ρε σύντροφοι κλίκα υπάρχει.Το ξέρουμε όλοι,αλλα πρέπει να υπάρξει και ενιαία δομημένη απάντηση σε αυτήν.Πρέπει επιτέλους να υπάρξει και το αντίπαλο δέος αλλα όχι αγελαίο και αυστηρώς κομματικοποιημένο.Στο φινάλε ρε σύντροφοι στα αρχίδια μας για την εξουσία.Τη κτυπήσαμε με νύχια και με δόντια πολεμήσαμε για αυτής αλλα ας πάψει πλέον να είναι ο πυρήνας της πολιτικής μας στοχοθεσίας.Ας παλέψουμε για ένα πράγμα.

Tο παιχνίδι να ανήκει σε ΟΛΟΥΣ.Ας παίξουμε κι εμείς το παιχνίδι μας γιατί ένα παιχνίδι είναι.Οι αληθινές μάχες δε δίνονται εδώ.Σε όλη αυτή τη προσπάθεια πρέπει να συσπειρώσουμε μια μεγάλη μερίδα ανένταχτων πολιτών.Και πως το πετυχαίνουμε αυτό?Δίνωντας τους φωνή.Προτείνω λοιπόν την ίδρυση εφημερίδας απο το ενιαίο αυτό μόρφωμα στο οποίο θα έχει θέση και ο προβληματισμός του nooba για τους μισθούς που παίρνει και η αμηχανία του μεσαίου παίκτης για τη βραδύπορη ανάπτυξη του και ο τεχνοκρατισμός του Clair και τα νεύρα του Sidiropoulou και οι φορολογικές προτάσεις του PTOLEMEOS και οι αναρχικές ιδέες του ComradeC και και και και...Μόνο έτσι θα το ανοίξουμε και θα το διευρύνουμε.

Απαραίτητη προυπόθεση για αυτό να βάλουμε κάτω το εγώ μας,να σεβόμαστε το συνομιλιτή μας και ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΝΙΣΕ ΤΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.Περιμένω τις απόψεις σας,τις βρισιές σας τα λάθη μου όλα.

Με εκτίμηση,
Ενας σύντροφος.


Spiros Sidiropoulos
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 6

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Periklhs Παρ Φεβ 18, 2011 2:49 am

Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Καλησπέρα σύντροφοι,

Έχουμε καιρό να τα πούμε εδώ αν και οι δρόμοι μας συναντιούντε πολλές φορές είτε in game είτε σε τσάτς και πολύ θα ήθελα να συμβαίνει και real life αυτό.
Ουστ παλιόπαιδο lol!

Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Είναι σίγουρο πως μετά απο κοπιώδεις προσπάθεις έχουμε καταφέρει να εμπεδώσουμε σημαντικές σχέσεις συνεργασίας μα πάνω απ όλα εμπιστοσύνης σαν πολιτικοί φορείς κάτι που προ μηνών φάνταζε αδύνατο και παραπεταμένο στο ράφι.Λάθη σίγουρα έχουνε γίνει πολλά.
Ε το προσπαθούμε ...δύσκολο όμως έχουμε όλοι μας πολλά κολλήματα...όλοι εμείς !!
Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Και νομίζω όλοι οι πολιτικοί σχηματισμοί καθώς και μαιμονομένα άτομα απο εμάς έχουν και έχουμε μπεί σε μια ευρεία διαδικασία αυτοκριτικής.

Κρινόμαστε Σπύρο μου καθημερινά..εγώ να σου πω την αλήθεια περισσότερο γουστάρω τύπους Satanikos ..παρά ψευτοηθικολόγους...ουδέτερους και δημοκράτες.

Καλύτερα να λες στον άλλο αυτά που θες φάτσα κάρτα παρά να παίζεις τον Αλέκο..και το λέω για όλους αυτό.Εγώ δεν κρύφτηκα ποτέ..τους βρίζω όσους μου κάθονται στο λαιμό και είμαι φίλος με όσους είναι αληθινοί,όταν διαπιστώσω ότι κάποιος λέει λογάκια πίσω από τη πλάτη παίρνει όχι κόκκινη κάρτα αλλά μαύρη και αράχνη!!!


Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Παρα ταύτα διατηρούμε ακόμα καλές σχέσεις και στρατευόμαστε σε πολλές περιπτώσεις κάτω απο τον ίδιο σκοπό με παρόμοια πολιτική στοχοθεσία.Για μένα όμως η κοινή εκλογική κάθοδος έχει πάψει να αποτελεί εχέγγυο πολιτικής σύμπλευσης.Αφενός γιατί θεωρώ πως οι εκλογές πλέον στην e-greece δεν έχουν τίποτα απολύτως να παράγουν και αφετέρου γιατί το πολιτικό σκέλος του παιχνιδιού είναι και θα συνεχίσει προκλήτικα να είναι παρηκμάζων και υπονομεύομενο στο βωμό της κεφαλαιοποίσης του παιχνιδιού και της διάθεσης των administrators να το μεταβάλλουν σε μια ανελέητη μηχανή κέρδους.

Συμφωνώ απόλυτα !!Το πολιτικό κομμάτι του παιχνιδιού είναι μια τραγική επαλήθευση της rl...με κομπλεξικούς,μιζαδόρους,λαμόγια,κλέφτες,απατεώνες..τσουτσέκια,ψευτοαριστερούς-φασίστες,φασίστες rl,κομπλεξάκια ανήλικα,εμπαθής παικτάκια..ε και κάπου εκεί υπάρχουν και καμιά δεκαριά σωστοί βουλευτές...

Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Πάνω σε αυτό την ανάλυση που κάνω παραπάνω θεωρώ πως πλέον πρέπει να αλλάξει 180 μοίρες ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε το παιχνίδι.Προφανώς και δεν εννοώ να πάψουμε να κατεβαίνουμε στις εκλογές ούτε να τα παρατήσουμε όλα και να το ρίξουμε στο σορολόπ αλλά να προσπαθήσουμε να συστρατευτούμε κάτω απο ένα ενιαίο πολιτικό φάσμα όπου ΟΛΟΙ θα μπορούμε να συνυπάρχουμε και να συνδιαμορφώνουμε ανάλογα με τις διαμορφωθείσες συνθήκες του παιχνιδιού(συνεχείς χαοτικές αλλαγές απο τους admins)ένα κοινό πολιτικό πλαίσιο πάνω στο οποίο θα δραστηριοποιούμαστε.Διότι αλλιώς κινδυνεούμε να μείνουμε στάσιμοι και απλοί παρατηρητές της φθινουσας πορεία του παιχνιδιού και της πολιτικής ζωής της χώρας.Ως προιόν όμως όλων αυτών των σκέψεων γεννώνται κάποια ερωτήματα:

Όταν οι παίκτες είναι σκόρπιοι είναι μείον,πρέπει να ενωθούν κάτω από μια ιδέα που θα την υπηρετήσουμε όλοι χωρίς κομπλεξισμούς και κολλήματα.Έτσι μπάχαλο που είμαστε,θα συνεχίσουν να μας κυβερνούν ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ(Δείτε το σημερινό πρόεδρο και τα μέλη της κυβέρνησης..θα βρείτε πολλούς).

Τα πράγματα είναι απλά...συμφωνούμε στα βασικά και τα υπόλοιπα είναι και η διαφορετικότητα του κάθε πολίτη.

Βασικά το παιχνίδι είναι πολύ απλό και κακώς έχουμε τόσα στρατόπεδα...


Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Προφανώς και τίποτα δεν διαφοροποιεί το γεγονός οτί ειμαστε διαφορετικοί πολιτικοι σχηματισμοί και το LSP και το SDU και η FAH και ο καθένας αντιμετωπίζει με διαφορετική οπτική τα πράγματα.Τίποτα δεν εμποδίζει τη λειτουργία των κομμουνών και της Militia ούτε την SDU Platoon επι παραδείγματι και της Urban Guerillas της FAH.Αλλά όμως μπορούμε να διαμορφώσουμε μια κοινή στρατιωτικη,κοινωνική και οικονομική πολιτική πάνω στην οποία θα πατάμε και θα δραστηριοποιούμαστε In game.Θα εξακολουθήσουμε να είμαστε 3 διακριτοί πολιτικοί σχηματισμοί αλλά με κοινούς στόχους κοινή πλεύση και ενιάια κεντρική πολιτική γραμμή.

όλα γίνονται ..αρκεί να μη πάνε κάποιοι να καπελώσει τους άλλους.Η συντροφικότητα δεν θα πρέπει να εκληφθεί ως αδυναμία από καμία πλευρά.


Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Κύριος άξονας για μένα σε αυτή τη προσπάθεια είναι η ίδρυση ένος νέου πολιτικού φόρουμ όπου θα συναντιόμαστε όλοι με κύριο όπλο μας τη πωλυφωνία,τις ιδέες και τις διαφωνίες μας.

.Πρέπει επιτέλους να υπάρξει και το αντίπαλο δέος αλλα όχι αγελαίο και αυστηρώς κομματικοποιημένο.Στο φινάλε ρε σύντροφοι στα αρχίδια μας για την εξουσία.Τη κτυπήσαμε με νύχια και με δόντια πολεμήσαμε για αυτής αλλα ας πάψει πλέον να είναι ο πυρήνας της πολιτικής μας στοχοθεσίας.Ας παλέψουμε για ένα πράγμα.

Συμφωνώ,καλό θα είναι γίνει ένα τέτοιο φόρουμ για να συντονιστούμε καλύτερα.Τουλάχιστον να αρχίσουμε από κάτι και να δούμε που συμφωνούμε και που διαφωνούμε.
Spiros Sidiropoulos έγραψε:
Tο παιχνίδι να ανήκει σε ΟΛΟΥΣ.Ας παίξουμε κι εμείς το παιχνίδι μας γιατί ένα παιχνίδι είναι.Οι αληθινές μάχες δε δίνονται εδώ.Σε όλη αυτή τη προσπάθεια πρέπει να συσπειρώσουμε μια μεγάλη μερίδα ανένταχτων πολιτών.Και πως το πετυχαίνουμε αυτό?Δίνωντας τους φωνή.Προτείνω λοιπόν την ίδρυση εφημερίδας απο το ενιαίο αυτό μόρφωμα στο οποίο θα έχει θέση και ο προβληματισμός του nooba για τους μισθούς που παίρνει και η αμηχανία του μεσαίου παίκτης για τη βραδύπορη ανάπτυξη του και ο τεχνοκρατισμός του Clair και τα νεύρα του Sidiropoulou και οι φορολογικές προτάσεις του PTOLEMEOS και οι αναρχικές ιδέες του ComradeC και και και και...Μόνο έτσι θα το ανοίξουμε και θα το διευρύνουμε.

+1
___________________

Και πρέπει να επικεντρωθούμε στο στρατιωτικό κομμάτι που φέρνει νέους παίκτες !!Εκεί σπεκουλάρουν οι κλικαδόροι-ρουφιάνοι και παραπλανούν τους νέους παίκτες.

Σε αυτό το κομμάτι είμαστε πολύ πίσω..και πρέπει να οργανωθούμε.Και να μη τρολλάρουμε σε άρθρα τους γιατί τους δίνουμε τροφή για τη βρώμικη προπαγάνδα που εξαπολύουν σε κάθε ευκαιρία που θα βρουν.

Periklhs
Periklhs
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Τόπος : Athens - Nicosia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από LightRevolver Παρ Φεβ 18, 2011 6:01 am

Συμφωνώ μαζί σου Σπύρο!
LightRevolver
LightRevolver
Ο Καρατζαφέρης φταίει!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 1371
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

http://www.estros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Lenin1990 Παρ Φεβ 18, 2011 6:45 am

Συμφωνώ και εγώ
Lenin1990
Lenin1990
Gold Member

Αριθμός μηνυμάτων : 151

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Vasileon Παρ Φεβ 18, 2011 7:08 am

Κι εγώ συμφωνώ! Ειδικά στο κοινό φόρουμ με 1000!
Vasileon
Vasileon
Ruby Member

Αριθμός μηνυμάτων : 691
Τόπος : Kρήτη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Makoulian Παρ Φεβ 18, 2011 6:05 pm

Συμφωνώ σε πολλά,αλλά διαφωνώ σε κάποια σημεία.Προσωπικά δεν βλέπω τόσες συνωμοσίες με κλίκες.Έχω την πεποίθηση πως από αυτούς που είναι πάνω μια μεγάλη μερίδα αξίζει και ας έχουμε διαφορετική ιδεολογία.
Makoulian
Makoulian
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 577
Τόπος : Νίκαια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Plastiras Παρ Φεβ 18, 2011 9:51 pm

Νομίζω ότι η πρόταση του Σπύρου είναι ξεκάθαρη και θα πρέπει αν την συζητήσουμε εσωτερικά στο κόμμα.
Plastiras
Plastiras
Ο κεντρώος...

Αριθμός μηνυμάτων : 283

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από KyriakosK Παρ Φεβ 18, 2011 9:54 pm

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μπορώ να πω. Επιπλέον το κοινό φόρουμ θα τεστάρει τις σχέσεις μας, αλλά μπορεί να αποτελέσει ένα χώρο όπου οι ιδέες που πετάγονται στα τσατ, θα γράφονται και θα συζητιούνται έτσι ώστε να μη μένουν μόνο στα χαρτιά. Επιπλέον είναι κατ'εμέ ο μόνος τρόπος να οργανωθούμε καλύτερα, έτσι ώστε να κατεβούμε οργανωμένα στις εκλογές σαν "συνασπισμός κομμάτων" κι όχι ένα κόμμα που θα κατεβαίνει με το πρόγραμμά του και τα άλλα θα ακολουθούν.
KyriakosK
KyriakosK
Είμαι ο Σαμσόν, μη μου πειράζετε το μαλλί!

Αριθμός μηνυμάτων : 609
Τόπος : Halkidiki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από rafor Σαβ Φεβ 19, 2011 1:06 am

Συμφωνω μαζι σου Σπυρο.Το forum ειναι ενας θεσμος που παντα πιστευα σε οποιο παιχνιδι και εαν επαιζα.Θα λαμβανονται και δημοκρατικες αποφασεις μεσω τον polls.Τωρα και εγω σε 1-2 δεν συμφωνω , αλλα ολα μπορουν να γινουν!
rafor
rafor
Η μεγάλη μεταγραφή!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : Λάρισα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από petros1815 Σαβ Φεβ 19, 2011 2:45 am

Συμφωνώ!
petros1815
petros1815
Ο επίτιμος...

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Τόπος : Μαρούσι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από Spiros Sidiropoulos Σαβ Φεβ 19, 2011 3:01 am

Παιδιά χαίρομαι για την αρχική ανταπόκριση σας.Και περιμένω περισσότερες απόψεις-ιδέες και τρόπους διαμόρφωσης του πλάνου που έθεσα.Δε θα έλεγα πως θα ήταν σωστό να προβούμε σε ορισμό αυστηρού χρονοδιαγράμματος.Το ζυμώνετε το συζητάτε όσο θέλετε γιατί γνωρίζω τις διαδικασίες σας και λειτουργούμε χωρίς χρονική πίεση.Πάμε να κάνουμε κατι καλό.Ας του δωσουμε χρόνο να δουλευτεί.

Spiros Sidiropoulos
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 6

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από vags Παρ Φεβ 25, 2011 6:18 pm

αν και είμαι ωσεί παρών λόγω ανωτέρας βίας, έχεις τη στήριξή μου αγορίνα
vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στασιμότητα ή βήματα μπροστά? Empty Απ: Στασιμότητα ή βήματα μπροστά?

Δημοσίευση από LightRevolver Παρ Φεβ 25, 2011 7:06 pm

Ήδη λειτουργεί κοινό chat: #eaa !!
LightRevolver
LightRevolver
Ο Καρατζαφέρης φταίει!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 1371
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

http://www.estros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης