SDU Official Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

+13
nikosextra
Spiros Sidiropoulos
mixalis35
pavl0s1908
LightRevolver
kassianos
Vasileon
The_Clairvoyant
vags
ComradeC
John TG
Nick.A
spyskam
17 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από John TG Πεμ Σεπ 23, 2010 2:18 am

parexw plhrh sthriksh ston vags..kai se opoion aresei kiollas
John TG
John TG
Κατά βάθος, «αγαπάω» την κλίκα...

Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Τόπος : Somewhere in Israel

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pavl0s1908 Πεμ Σεπ 23, 2010 2:31 am

John The Greek έγραψε:parexw plhrh sthriksh ston vags..kai se opoion aresei kiollas

+1
pavl0s1908
pavl0s1908
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 463
Τόπος : Χανιά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από mixalis35 Πεμ Σεπ 23, 2010 2:43 am

O γνωστός διάλογος με ίσους όρους που ευαγγελίζεται το LSP, φάνηκε πάλι. Κρίμα κρίμα κρίμα!
1. Ο γνωστός δημοκρατικών αντιλήψεων και φρονημάτων Pantel μας εγκαλεί που εκλέξαμε τον πρόεδρο που γουστάρουμε.
2. Μας παραπέμπει στον άλλο μέγα "δημοκράτη" σύντροφο του LSP τον venizelo για να μπούμε στο forum του LSP. Ποιός το ζήτησε;
3. Περιμένεις και συγνώμη! Εμείς να δείς!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mixalis35 στις Πεμ Σεπ 23, 2010 2:50 am, 1 φορά
mixalis35
mixalis35
Sapphire Member

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Τόπος : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 2:44 am

Κοίτα pantel, πολλές φορές ο vags έχει πράξει με παρόρμηση και πέρα από τον κατά τ'άλλα ψύχραιμο χαρακτήρα του. Επιλέξαμε πρόεδρο συλλογικά, και εγώ προσωπικά τον στήριξα, για αυτό που ξέρουμε οτι είναι και όχι για την "άτσαλη" κινήση του. Οπότε το να κατακρίνεις τη θέση του vags στην ηγεσία του κόμματος, είναι σαν να κατακρίνεις ολόκληρο το κόμμα.
Σε καμμία περίπτωση πάντως ο vags δεν έγινε πρόεδρος για τη κίνηση -άρθρα- που έβγαλε την περίοδο εκείνη, ούτε επειδή ήρθε σε ρήξη με το LSP.
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 2:57 am

@mixalis
1 δεν ειμαι το lsp
2 δεν εκανα κανενα σχολιο για την αποφαση σας αυτη στο παιχνιδι γιατι δεν με ενδιαφερουν τα εσωτερικα σας παρολα αυτα κανατε μια επιλογη και ως τετοια μπορει να γινει αντικειμενο κριτικης
3 τι σχεση εχει η δημορκατικοτητα του veni με το να παρεις προσβαση στο forum μας απο αυτον ξεκολλα
4 για ποιο πραγμα ζητας συγνωμη?

@ clair
φυσικα μπορειτε να διαλεξετε οποιον προεδρο θελετε αλλα νομιζω οτι οταν ο συγκεκριμενος προεδρος εχει προβει στη συγκεκριμενη πραξη η επιλογη του σε αυτη τη θεση ειναι καλυψη η δεν ειναι?Αν θελετε να τον στηριξετε σε αυτο που εκανε δικαιωμα σας.Εγω οπως ειπα δεν ζηταω πολλα 2 συγκεκριμενα πραγματα ειναι και ουτε ειχα στο ματι τον vags και ουτε θα το κραταω μανιατικο αλλα οταν μιλαμε για σχεσεις εμπιστοσυνης και εκκρεμει καιτ τοσο σημαντικο νομιζω οτι υπαρχει μπολικη υποκρισια στη κουβεντα
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 3:08 am

Λοιπόν για να τελειώνει αυτό το κομμάτι της παρεξήγησης, (διότι μετά πρέπει να ακούσουμε το δια ταύτα, δηλαδή, άσχετα με το πως έφτασαν στα χέρια μας, για ποιό διάολο λόγο πράξατε με αυτό το τρόπο στο poll τότε).

Α) Ο vags, όχι μόνο είναι καλό παιδί και καλός φίλος, αλλά και τα δίνει όλα για τους φίλους του και την e-παρέα του, αν θεωρησουμε κάθε κόμμα και ως μια παρέα. Αυτό μερικές φορές τον έχει οδηγήσει (τον ίδιο) σε δυσάρεστες καταστάσεις, όμως πάντα ξέραμε το ότι είναι παιδί σπαθί και πολεμιστικότατος. Όταν έχεις το vags δίπλα σου, όπως και να το κάνουμε, ξέρεις ότι έχεις ένα φίλο δίπλα σου. Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι ο vags με το πέρας της θητείας του, θα είναι ένας από τους πιο επιτυχημένους προέδρους του SDU.

B) Ο vags καμμία σχέση δεν έχει με τα screenshots από το forum του LSP. Τα screenshots μας δώθηκαν από απολιτικ πρώην μέλος σας, προσωπικό φίλο μέλους του κόμματος μας. Δεν πρόκείται να δώσω ούτε το όνομα του πρώην μέλους σας, ούτε και το όνομα του φίλου του από το SDU. Τα δε screenshots αυτά ο vags ίσως να ήταν από τους τελευταίους που τα είδαν. Απλά ήθελε μετά το κακό αποτέλεσμα να σας τη πει για τη στάση σας, οπότε και έγινε ότι έγινε. Κατόπιν, το πήρε πάνω του για να μην εκθέσει κανένα άλλο. End of story.

Θα ήθελα τώρα που σου είπα τι έγινε να μου πεις ποιος κατα τη γνώμη σου είναι ο λόγος που θέλατε να μας σπάσετε το τσαμπουκά με τη μη στήριξη (έστω τρενάρισμα της απόφασης ΑΝ έβγαινε θετική μέχρι τέλους) του elfkok.
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 3:18 am

Για να σχολιάσω και κάτι άλλο, εδώ μέχρι και στο ΚΕΕ τα βρήκανε..
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από ComradeC Πεμ Σεπ 23, 2010 3:22 am

είναι ζήτημα που θα ωφελήσει την e-greece ποιός έδωσε τα screenshots? ή γιατί ο veni έριξε kick στον light?

ξεκολήστε από αυτά, γίνεται πολύ ουσιώδης και ειλικρινής διάλογος για να κολήσετε σε πείσματα.

δηλαδή εγώ τι έπρεπε να κάνω; να μην μιλώ στο μισό lsp και να μην μου μιλάνε και αυτοί με την σειρά τους;

Οτι έγινε έγινε και είναι εύκολο να ξεχαστεί γιατί είναι άσχετο με πολιτικές και με απόψεις.

Φερθείτε επιτέλους όπως οι περισσότεροι σε αυτόν τον διάλογο¨με πολιτική ωριμότητα.
ComradeC
ComradeC
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 66

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 3:25 am

θα σου απαντησω γιατι πιστευω εγω οτι εγινε ετσι και εχε υπ οψιν οτι εγω ειχα απαντησει ναι αρχικα ωστωσο αλλαξα γνωμη στη πορεια

οι προεδρικες εκλογες λοιπον ηταν μετα τις βουλευτικες οπου ειχε προταθει η δημιουργια του μετωπου απο το LSP και ειχαμε ερμηνευσι τη σταση σας αλλα και αλλων ανθρωπων ως θετικη.Η δημιουργια του μετωπου δεν σημαινε βεβαια απλη φιλοξενια στα ψηφοδελτια αλλα και γενικη συνεργασια γι αυτο αλλωστε υπηρχε και ετοιμο κειμενο που θα σας δινοταν για να το συζητησουμε που θα εθετε θεσμους στο μετωπο.Δυστυχως οι εξελιξεις μας προλαβαν και μπηκε στο συρταρι.
Βρισκομαστε λοιπον μετα απο τις βουλευτικες και με ενα κακο αποτελεσμα γενικα ομως υπαρχει μεγαλη ορεξη για συνεργασια μαζι σας.Για να σε βαλω στο κλιμα του τι διαθεσεις ειχαμε σου λεω οτι στο t5 αυτων των βουλευτικων ειχαμε 2 βουλευτες τσιμα0τσιαμ να βγουν να μη βγουν αλλα εγω ο αντιδημοκρατης θελησα να στειλουμε στηριξη στον periklhs για να υπαρχει στη βουλη sdu lsp και ανενταχτος δινοτνας ετσι μια πρωτη γευση του τι πρεπει να γινει.
Στο πνευμα λοιπον αυτο της διαθεσης για συνδιαμορφωση μας ερχεται ετοιμη υποψηφιοτητα και ετοιμο προγραμμα προς εγκριση με μια ταση αυταρεσκειας εκ μερους σας(ετσι το αντιληφθηκα ετσι το λεω).Εδω ειναι που δεν θυμαμαι ακριβως τη χρονικη σειρα καποιων pm και συζητησεων στο chat που ηταν η χαριστικη βολη.Απο εκει και περα τα πραγματα πηραν απλα το δρομο τους και με το αισχος του vags παγωσαν τα παντα

ετσι τα αντιληφθηκα ετσι τα λεω ισως να εχω χασει κατι γιατι δεν ημουν πολυ ενεργος αυτες τις μερες

βεβαια αυτα που ζητησα δεν θα γινουν ποτε μαλλον αλλα σε κουβεντα να βρισκομαστε
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 3:25 am

cc τον τιτλο της δημοσιευσης τον διαβασες?για εμπιστοσυνη μιλαει
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 3:44 am

Λοιπόν. Ας τελειώνουμε με τα γεγονότα του Αυγούστου λέγοντας σου ότι:

Α) Εγώ προσωπικά ποτέ δεν ήμουν ενάντια σε μια δυναμική κίνηση όλων όσων είχαν απογοητευτεί από την πολιτική σκηνή της eGreece και ζητούσαν την ανατροπή του status quo. Με χαλούσε όμως αφάνταστα, και το είχα πει έγκαιρα, η ονομασία της κίνησης. "Λαϊκό Μέτωπο"... Όσο και να μην το θέλει κάποιος παραπέμπει σε rl συνθηματολογία και μάλιστα απόχρωσης ΚΚΕ. Αυτό θα έδιωχνε πολύ κόσμο μακρυά ή αν μη τι άλλο δεν θα τον κρατούσε "ζεστό" σε αυτή τη πρωτοβουλία.

Β) Η πρώτη κουβέντα περί elf έγινε πριν καν τις βουλευτικές Αυγούστου, όταν μπήκα μια μέρα για να συζητήσουμε αυτό (και παρεπιπτώντος τις βουλευτικές) και θεωρήσατε ότι ήταν νωρίς. Είπα ότι ετοιμάζουμε πλήρες πρόγραμμα που ήθελα να συζητήσουμε και να δείτε καθώς και ότι προσωπικός μου σκοπός είναι να κατεβάσω elfkok για cp καθώς θεωρούσα ότι θα μπορούσε να διεισδύσει σε ευρύτερο πολιτικοποιημένο κόσμο στο game. Είπα επίσης ότι θα πλησίαζα ακόμα και την ΕΔΑ και το GIP.. Με παραπέμψατε για μετά τις εκλογές.

Γ) Μετά τις "συνομιλίες" μου με την ΕΔΑ και τις απερίγραπτες αξιώσεις τους, αποφάσισα προκειμένου να σταματήσει ΚΑΘΕ σκέψη για κάθοδο του elfkok με άλλο σχηματισμό πέραν του SDU να τον κατεβάσω άμεσα. Ήταν δε κάτι για το οποίο ενημέρωσα (αφότου το έκανα) το nihilio τότε πρόεδρο του LSP.

Δ) Αφού έγινε αυτό και υπήρξε μια γενικότερη εντύπωση ότι σας κουκουλώσαμε, ουδέποτε ήρθε κανένας στο chat μας να ρωτήσει για το πρόγραμμα, να ρωτήσει λεπτομέριες να πει οτιδήποτε... Εμείς το "λαϊκό μέτωπο" το συνεχίσαμε με τις προεδρικές τότε. Μαζί με DPG & KOT.. Εσείς αποχωρήσατε. Όχι εμείς.

Υ.Γ. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι αν υπάρξει κίνηση εκ νέου, πρέπει και να μιλάμε περισσότερο, και να λέμε τι μας ενοχλεί και -προς θεού- να μην ονομάσουμε τη κίνηση "Λαϊκό Μέτωπο"...
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 3:48 am

Επί τη ευκαιρία, να σου πω ότι υποψιαζόμουν και ακόμη υποψιάζομαι, ότι η ΕΔΑ ήθελε κάτι τέτοιο για να σας βγάλει ΕΣΑΣ έξω από το παιχνίδι με τη πρόταση που έκανε. Και ήταν κάτι που δεν ήθελα επουδενί να γίνει. Τελικά αποχώρησε η ΕΔΑ (στ @@ μου...) αλλά αποχωρήσατε κι εσείς.
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 4:04 am


α) δεν πειραξε το dp που δεξιοφερνουν ποιον θα απετρεπε?το lsp υποτιθεται φερνει την rl εδω μεσα αλλα αλλοι δεν μπορειτε να την πεταξετε απο πανω σας,τεσπα παντως ειναι δευτερευον ζητημα το ονομα
β)η εδα και το gip υτε τοτε ουτε τωρα μπορουν να θεωρηθουν συμμαχοι(μεμονομενα ατομα απο gip ισως μπορουν) και μαλιστα προσεγγιζοντας τους ηξερες οτι θετεις το lsp απ εξω.Βαση αποτελεσματος δεν κρινεις οτι ο elf τελικα δεν ηταν κατι τετοιο?Αν συμφωνεις ιατι δεν ηταν κατα τη γνωμη σου?
γ)δεν καταλαβαινω την πραξη αυτη ετσι κι αλλιως
δ)εσεις συμμαχησατε με τα συγκεκριμενα κομματα οντως αλλα τι σκατα αντιδραση ειναι αυτη οταν δυνητικα θα μπορουσε να εχει και την εδα και το κεε και το gip μεσα?
μου θυμισες και τις συζητησεις με εδα gip και κεε ενω υποτιθεται οτι ηταν στο αντιπαλο στρατοπεδο

για εμενα(μονο εκ μερους μου μιλαω) οι 2 επιθυμιες που εξεφρασα πιο πανω συνεχιζουν αν ειναι προυποθεση για εκ νεου συζητησεις
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από The_Clairvoyant Πεμ Σεπ 23, 2010 5:27 am

Ποιός σου είπε ότι δεν τους ενοχλούσε (το dpg)? To KOT γιατί είχε τόσα εσωτερικά προβλήματα και διχασμούς? Ή δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα ή απλά δεν θέλεις να δεχτείς την αλήθεια. Οτι δηλαδή ήταν ονομασία πολύ συγκεκριμένης rl πολιτικής τοποθέτησης. Το ξέρω ότι το όνομα μικρή σημασία έχει, αλλά αυτό ισχύει για μένα. Όχι για πολλους πολλούς άλλους.
Η ΕΔΑ και το GIP προσεγγίστηκαν απλά και μόνο για βολιδοσκόπηση όχι με τόση πίστη στο αποτέλεσμα (και πως θα μπορούσε με makedonissa πρόεδρο GIP και cyber να τρώει τα σψθικά του που ο john είναι στο SDU).. ας είναι. Ειπα να τους προσεγγίσω περισσότερο για τα σωστά άτομα που ακόμα έχουν στις τάξεις τους, αλλα και αυτά πλέον μειώνονται επικίνδυνα.
Η συζήτηση με ΚΕΕ έγινε όταν πλέον είχε σχηματιστεί η μαριονετένια υποψηφιότητα thando μέσα στο TS ως αντι-elfkok και πηγα να στηριχτώ στην διάθεση που ίσως είχαν να μη συρθούν πίσω απο καλοστημένες κωμωδίες. Απέτυχα. Γενικά η αποτυχία Αυγούστου μπορεί να χρεωθεί σε ποσοστό 90% σε μένα. Διότι επέδειξα υπερβολικά καλή θέληση απέναντι σε κόμματα και ανθρώπους που δεν έπρεπε. Δε πειράζει. Γηράσκω αεί διδασκόμενος.
The_Clairvoyant
The_Clairvoyant
Up the Irons!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 664
Τόπος : Ηράκλειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Nick.A Πεμ Σεπ 23, 2010 5:59 am

Λοιπόν επειδή πολλά ειπώθηκαν που δε καταλήγουν κάπου ,έχω να προτείνω τα εξής:
1)Αφού το LSP ενοχλείται από τις θέσεις που παίρνουμε από άλλα κόμματα ας μας δίνει κάθε μήνα αυτό(σε μόνιμη βάση)
2)Στο πλαίσιο αυτής της συνεργασίας τα 2 κόμματα(και το FAH αν θέλει)να καταβάζουμε κοινό πρόγραμμα δουλεμένο από όλους.Άν δε μπορούμε να συμφωνήσουμε στην επιλογή του προσώπου(υποψήφιου Προέδρου)μπορεί το πρόσωπο να προέρχεται από κάθε κόμμα εναλλάξ κάθε μήνα.
Nick.A
Nick.A
Η φωνή της λογικής...

Αριθμός μηνυμάτων : 499
Τόπος : Γιάννενα

https://www.facebook.com/nikos.anagnostou.18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από vags Πεμ Σεπ 23, 2010 4:31 pm

pantel, για να σου απαντήσω στις προϋποθέσεις που θέτεις, όσον αφορά το όνομα πιστεύω πως ο Σαράφης σας έχει ενημερώσει ήδη πως περίπτωση να το πάρετε δεν υπάρχει.

όσον αφορά τη συγγνώμη, απο εμένα κανένα πρόβλημα, αν θες τη ζητάω και δημόσια με άρθρο. ωστόσο, εδώ μπαίνει η δική μου προϋπόθεση. μέχρι στιγμής το LSP έχει μπει στη θέση του θιγμένου, πως δεν είχα λόγο να δημοσιεύσω τα εσωκομματικά σας, πως πως πως. στην ταμπακιέρα, όμως, όπως θα έλεγε κι ο στέφεν δεν έχει πάει ακόμα.

το ζήτημα που προέκυψε απο τα σκρινσοτς δεν ήταν ούτε η παραβίαση του απορρήτου σας, ούτε η αντιπάθεια μεταξύ μεμονωμένων προσώπων, όπως το LSP προσπάθησε να βάλει μπροστά. το ζήτημα είναι φίλε pantel πως μέλη του LSP, ανάμεσά τους κι ΕΣΥ, πρότειναν μία στάση πότε μαστίγιο και πότε καρότο μεταξύ SDU και LSP. αυτό δεν έχει να κάνει με το αν συμπαθείς τα μούτρα μου, αυτό είναι προσπάθεια καπελώματος, ή αν το θες αλλιώς, είναι προσπάθεια να μας δείξετε ποιός την έχει μεγαλύτερη. επίσης δείχνουν πως τουλάχιστον τότε, υπήρχε και η τάση να προχωρήσετε σε αυτόνομη υποψηφιότητα για καταγραφή ποσοστού, κάτι που θα ήταν αντίθετο στην δήθεν ενότητα του Λ.Μ. την οποία εσείς ευαγγελιζόσασταν.

αν θες, οπότε να συνεχίσουμε να μιλάμε για συνεργασία, ως μέλος πρώτα του SDU θα ήθελα να ξέρω αν το LSP ακόμα μας βλέπει ως καιροσκόπους, αν το LSP (και εσύ, γιατί αν θυμάμαι καλά εσύ το είχες γράψει) θα συνεχίσει να μας συμπεριφέρεται "μια στο καρφί και μια στο πέταλο" ή όπως είπε και ο comrade είμαστε και οι δύο αποφασισμένοι να αφήσουμε τα παλιά πίσω και να προχωρήσουμε μπροστά.

vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 7:15 pm

μου θυμιζεις το thando που εκανε οτι εκανε και μετα ελεγε να τα ξεχασουμε τωρα να παμε μπροστα

δεν σας βλεπω σαν καιροσκοπους ουτε υπαρχει συμπεριφορα μαστιγιου και καροτου απο τοτε και μεχρι σημερα εγω στο παιχνιδι κινουμαι σαν να μην υπαρχετε

δεν βλεπω προοδο στη συζητηση αφου αρνεισαι να κανεις αυτα τα 2 οποτε δεν θα τη συνεχισω
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Nick.A Πεμ Σεπ 23, 2010 7:39 pm

θα ήθελα μια τοποθέτηση σε αυτά που έγραψα παραπάνω τόσο από τα μελή του LSP όσο και από τα δικά μας μέλη.Αυτή είναι η ουσία,τα περισσότερα που γράφονται και από τις 2 μεριές δεν οδηγούν πουθενά.Αν δεν συμφώνησουμε στο πρακτικό κομμάτι ,τζάμπα κουβέντα κάνουμε κατά τη γνώμη μου.
Nick.A
Nick.A
Η φωνή της λογικής...

Αριθμός μηνυμάτων : 499
Τόπος : Γιάννενα

https://www.facebook.com/nikos.anagnostou.18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Πεμ Σεπ 23, 2010 7:43 pm

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όντως η στάση μας τότε δεν ήταν και η πλέον σωστή, όμως πυροδοτήθηκε από αυτά που βλέπαμε- πιστεύαμε για την περίπτωση elfkok. Αφού ξεκαθαρίστηκε (?) ότι δεν υπήρξε ζήτημα "ηγεμονισμού" από εσάς, νομίζω ότι και η δική μας στάση θα ήταν διαφορετική σήμερα.
Ίσως απλά εκλάβαμε λάθος την στάση σας τότε και γι' αυτό αντιδράσαμε έτσι.
Πάντως εκτιμώ την στάση του vags που δεν έχει πρόβλημα να παραδεχτεί το λάθος του και νομίζω ότι είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Crazy Ivann Πεμ Σεπ 23, 2010 7:54 pm

@ Nick.A
1) Δεν νομίζω ότι ενοχλούμαστε από το να παίρνετε θέσεις από άλλα κόμματα. Ενοχληθήκαμε όταν πιστέψαμε ότι έχετε προσέγγιση προς αυτά (όχι απλά θέσεις στο ψηφοδέλτιο). Μπορεί να κάναμε λάθος. Όμως για να μπούμε στην λογική της μόνιμης παραχώρησης πρέπει πρώτα να έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη μεταξύ μας λύνοντας τις όποιες διαφορές μας από το παρελθόν.
2) Υποτίθεται ότι γι' αυτό γίνεται όλος αυτός ο διάλογος. Για να μπορέσουμε να συνεργαστούμε μελλολντικά. Πάντως δεν μου αρέσει η κυκλική εναλλαγή. Είναι δεσμευτική και προκαλεί σχέσεις ιδιοτελείς. Δεν έχω πρόβλημα να ψηφίζω 2 και 3 φορές υποψήφιο άλλου κόμματος αρκεί να είναι όντως σωστός και έμπιστος.

Crazy Ivann
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 16

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από John TG Πεμ Σεπ 23, 2010 7:59 pm

vasika ores ores thn alazwnikh symperifora kapoiown den mporw na thn katanohsw!

@pantel
epeidh gia sena paei to parapanw..to na zhthsoume syggnomh se ayta pou theleis gia na doseis thn sygkatathesh sou se mia pithanh synergasia den me endiaferei kai poly..
Kallista tha mporousa na sou zhthsw kai apo sena syggnomes gia ola ta parapona pou exoume emeis kai ta syntakse teleia o clair.

@Crazy ivan
einai logiko aderfe na volidoskopoume kai alla kommata stis ekloges(volidoskophsh den shmainei paraxorhsh)..dioti se 2 vouleytikes ekloges pou irthame mono se esas "mas vgalate ton adoksasto"
John TG
John TG
Κατά βάθος, «αγαπάω» την κλίκα...

Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Τόπος : Somewhere in Israel

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από pantel Πεμ Σεπ 23, 2010 8:55 pm

nick νομιζω δεν καταλαβαινεις τι εχει γινει γτ δλδ δινουμε θεση στον εφπρεπιο και οχι στο sdu μας αρεσει το προγραμμα του περισσοτερο?υπαρχει για εμενα το υψιστο θεμα με το φορουμ που καθοριζει τετοιες ψηφοφοριες

οταν καποιος μου ζηταει το λογο για αυτα που γραφω στο φορουμ μας καταλαβαινω οτι βρισκομαστε σε αλλους κοσμους.στην τελικη εμεις δεν βγηκαμε στο παιχνιδι να κατηγορησουμε το sdu για το οτιδηποτε οτι λεγαμε μεταξυ μας τα λεγαμε και δεν προκειται η αποψη που ειχαμε τοτε για τους χειρισμους σας να καθορισει τις σχεσεις μας στο μελλον.Για εμενα δηλαδη δεν εχει καμια σημασια αν το sd εδειξε τασεις ηγεονισμου η οχι τοτε για εμενα αυτο που εχει σημασια ειναι οπως αναφερω και πιο πανω μια συγνωμη και ενα ονομα
pantel
pantel
Silver Member

Αριθμός μηνυμάτων : 121

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από vags Πεμ Σεπ 23, 2010 9:49 pm

pantel όπως είπα παραπάνω τη συγγνώμη μου την έχετε. αλλά όνομα με τίποτα, όσο κι αν επιμένεις.

δεύτερον, στο παιχνίδι βγήκα ΕΓΩ και όχι το SDU και ναι, κατηγόρησα κόσμο μεταξύ άλλων εσένα επειδή αυτά που λέγατε φανερώνουν διπροσωπία. πέρα, δηλαδή απο τα όσα καλά λέγαμε στο τσατ, τις καλές εντυπώσεις απο το πρόγραμμά μας και τις υποσχέσεις για συνεργασία, υπήρχε το LSP που μας αντιμετώπιζε σαν ένα κομματάκι που ξαφνικά την είδε κάπως και πήγε να βγει μπροστά.

ύστερα απο τη συμμετοχή στο τότε Λαϊκό Μέτωπο, τη στήριξη στον Σπύρο και το γεγονός πως -κακά τα ψέμματα- εκείνη την εποχή ήμασταν ο ΜΟΝΟΣ σύμμαχός σας, περιμέναμε περισσότερο σεβασμό. σεβασμό που όπως έδειξαν τα γεγονότα, ποτέ δεν είχατε.

σε αυτό το σημείο υπάρχουν καλώς ή κακώς δύο λύσεις: είτε απο τη μία εσείς θα δεχθείτε τη συγγνώμη και όσοι απαιτούν όνομα θα καταπιούν το γεγονός ότι όνομα δε θα πάρουν και εμείς θα δεχθούμε το γεγονός πως στο παρελθόν αδικηθήκαμε και θα προχωρήσουμε μαζί, είτε όσοι αποτελούμε πρόβλημα για την ενότητα των κομμάτων (πρώτος απ' όλους εγώ, εσύ pantel που μας θεωρείς ανύπαρκτους αλλά γράφεις στο φόρουμ μας και άλλοι) ξεκουμπιζόμαστε ΤΩΡΑ απο το παιχνίδι και αφήνουμε τα παιδιά που δεν έχουν πρόβλημα ο ένας με τα χνώτα των άλλων να τα βρούνε.

vags
vags
Platinum Member

Αριθμός μηνυμάτων : 350

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από LightRevolver Πεμ Σεπ 23, 2010 11:09 pm

@pantel:
"δεν σας βλεπω σαν καιροσκοπους ουτε υπαρχει συμπεριφορα μαστιγιου και καροτου απο τοτε και μεχρι σημερα εγω στο παιχνιδι κινουμαι σαν να μην υπαρχετε"...

Wrimos politkos logos akoma kai an prokeitai gia paixnidi... pata kai to koumpaki na pe8anoun 10000 mauroi sthn afrikh...

@Vags
Kaneis den xreiazetai na ksekoumpistei Vags... Polu apla pantreia me to zori den ginetai!!! Kai eilikrina den mporw na katalabw pws mporoume na ta broume me ena komma pou xreiazetai 4 meres na apofasisei gia 8eseis kai telika to poll ginetai gargara ENW gia deksia kommata h apofash bgainei se 2 meres... Profanws oi logoi den einai politikoi, epomenws pws prospa8oume na kanoume politikh sunergasia? 8eloume na anabiwsoume thn SANTA BARBARA!??
LightRevolver
LightRevolver
Ο Καρατζαφέρης φταίει!!!

Αριθμός μηνυμάτων : 1371
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

http://www.estros.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης - Σελίδα 3 Empty Απ: Να εμπεδώσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης

Δημοσίευση από Vasileon Παρ Σεπ 24, 2010 12:01 am

Αποδείξτε ότι είστε τίμιοι και ότι έχετε ειλικρινείς προθέσεις συνεργασίας! Εμείς δεν παρακαλάμε κανέναν και μόνοι μας περνάμε μια χαρά! Εγώ προσωπικά αν συνεχιστεί αυτό το τρολλάρισμα θα με έχετε πολιτικά απέναντι σας γιατί με απογοητεύετε πολύ! Και κρίμα γιατί έχετε και κάποια σπουδαία παλικάρια μέσα στο lsp που δεν είναι κολλημένα και είναι εντάξει τύποι όπως ο Σπύρος και ο spy!!
Vasileon
Vasileon
Ruby Member

Αριθμός μηνυμάτων : 691
Τόπος : Kρήτη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης